21.1 C
Albania
Monday, August 15, 2022

Does cinnamon milk help you sleep better?

Many people have a favorite "medicine" for every night before bed: a warm decaffeinated tea or some melatonin supplement. But juices containing milk and...

Graham Martin – Aktori i njohur gjendet i vdekur në shtëpi

Graham Martin, ylli i West End u gjet i vdekur në shtëpi.Sipas raportimeve te shumta Aktori 50-vjeçar, emri i vërtetë i të cilit ishte Graham...

Recipes can live longer in use these tricks while washing

Recipes are one of the most used everyday garments, but the process of washing them is not so practical. You may have worn the...

10 raste kur nje aktor eshte transformuar për rolin e tij

Jeta e nje aktor shqiptar ose te huaj nuk perbehet vetem nga fama dhe qejfi. Ata kane shume detyra te rendesishme dhe te renda. Realiteti i...

Arti shqiptar në zi/Dy aktorë humori u ndanë sot nga jeta

Kinematografia dhe skena shqiptare janë sot më të varfra, më të zymta! Sepse dy nga artistët që i kanë dhënë kaq shumë të qeshura...

Beauty

Entertainment

Modelling

Artikujt e fundit

If you think you do not have a nice home, the problem lies here

We often say that the living room of the house is the most important environment, but we forget to mention how much important time...

Simpler than you think, this quick morning routine will change your day

Do you have aspirations to rise to a leadership role in your company? Or maybe you just want to build a better reputation for...

These are the 10 most common questions about fasting

We live in a multicultural society. Muslims during fasting face many questions from their non-Muslim friends. Here are some of the most frequently asked...

Recipes can live longer in use these tricks while washing

Recipes are one of the most used everyday garments, but the process of washing them is not so practical. You may have worn the...

Nuk ka si Shtëpia mesdhetare 0.0, Arjon Muarremi na zbulon instalacionin më të ri në Tiranë

Organizimet e ndryshme që grumbullojnë artistë të rinj, festivale e bienale me një numër të kufizuar spektatorësh, ndonjëherë duket sikur vijnë e ikin pa...

Qyteti i 1001 dritareve historia e tij – Berati qytet Multikulturor

Historia e nje qyteti i cili quhet ndryshe Berati i 1001 dritareve i cili nis nga një legjendë dashurie. Vëllezërit Tomorr dhe Shpirag luftuan me...

Sonte është nata e parë e magjisë, lini gjithçka për të parë çfarë ndodh këtu

Nuk ke si të mungosh në një vend si ky. Sepse qyteti i njëmbinjëdritareve të jep realisht 1001 arsye për të qenë aty. Turizmi...

Nata e dytë e magjisë, në Berat për të shijuar Festivalin Multikulturor

Mbrëmjen e së enjtes, nisi në Berat, Edicioni i pestë i Festivalit Multikulturor. I kthyer në një ngjarje të rëndësishme për qytetin, festivali është...

Jeni në jug me pushime? Mos i humbni keto vende mahnitese

Në këto ditë të nxehta gushti, pothuaj të gjithë janë zhvendosur në jug  aty ku freskia, uji, natyra, jane vende mahnitese ne bote. Megjithatë, nuk...

Soni Malaj flet për bërrylat në muzikë: Më kanë hyrë në hak

Soni Malaj është fituese e shumë çmimeve në “Këngën Magjike” 2019 duke iu afruar finishit, e dyta dhe e treta. Këtë herën në “Këngën...

Quiz: Çfarë dhurate do të marrësh për Shën Valentin?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Quiz: Sa e ngjashme je me nënën tënde?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter