29.7 C
Albania
Wednesday, September 29, 2021

If you think you do not have a nice home, the problem lies here

We often say that the living room of the house is the most important environment, but we forget to mention how much important time...

POSTIMET E REJA

Uthulla e molles dhe benefitet e saj per shendetin

Uthulla e molles ka me shume perdorime sesa vec ne gatim. Jeni gati te mesoni disa nga benefitet e saj? Me siguri keni lexuar disa herë...

Nese ndiqni keto hapa renia e peshes do te behet me e lehte

Deshironi qe renia e peshes te behet e lehte per tu arritur? Të humbasësh peshë nuk është një gjë aq e thjeshtë dhe e mirë...

Ja disa arsye qe tregojne se jeni me intelekt me te lart se te tjeret

Deshironi te dini nese keni nje intelekt me te lart se sa te tjeret rreth jush? Një ide gjeniale e papritur ose një supozim...

5 Ushqime te cilat ju ndihmojne per nje imunitet te fuqishem

Cilat jane 5 ushqime te cilat do ju ndihmojne te keni nje imuntet te fort? Karoten Kohët e fundit, shkencëtarët kanë zhvilluar interes të veçantë për...

Nese ndiqni keto hapa renia e peshes do te behet me e lehte

Deshironi qe renia e peshes te behet e lehte per tu arritur?

renia e peshes

Të humbasësh peshë nuk është një gjë aq e thjeshtë dhe e mirë sa ç’mund të jetë një smoothie me frutat e preferuara në mëngjes.

Ketu bëhet fjalë për dhjetëra gjëra të shëndetshme që duhet të bësh gjatë gjithë ditës dhe për shumë ditë për të arritur rezultatet.

Çdo orë është një mundësi për të bërë diçka që të afron te pesha ideale. Kështu që, duke filluar që sot, pasi të zgjoheni, hidhini një sy kësaj guide orë pas ore derisa të vijë ora e gjumit.

Ne mengjes zgjohuni dhe pini një gotë të madhe me ujë. Do të të ndihmojë të zgjohesh dhe të lëvizësh me lehtësi. Po ashtu, një gotë ujë në mëngjes të ndihmon për të eliminuar yndyrat në bark.

Hani diçka të lehtë me karbohidrate si p.sh. një gjysmë banane , të ndihmon për të mbajtur në gjendje pune metabolizmin.

Renia e peshes ne menyre te shendetshme

renia e oeshes ne menyre te shendetshme

Tani jashtë për vrap! Ushtrimet e mëngjesit ndihmojnë shumë në rënien nga pesha nëse i aplikon intensivisht. Plus të ndihmojnë të djegësh kalori.

Bëni pak stretching në dush. Ha një mëngjes të lehtë të pasur me proteina dhe fibra. Të paktën 10 gram për secilën.

Mos ki frikë nëse ngopesh me karbohidrate, sepse t’i shijosh në fillim të ditës, gjatë aktivitetit do t’i djegësh.

Merreni me vete drekën nese deshironi qe renia e peshes te behet me e lehte per ju. Dreka e paketuar do të të ndihmojë për të rënë nga pesha.

Gjithshtu Pi edhe të paktën një gotë ujë sapo të mbërrish në punë. Pa filluar ende punën, duhet ta ndiesh veten të hidratuar.

Ju duhet te lëvizni nga vendi i punës dhe bëj një shëtitje me kolegun, një xhiro me biçikletë rreth e rrotull sa për të lëvizur nga tryeza e punës.

Mos harroni te hani drekën që ke marrë me vete nga shtëpia, e cila përfshin proteina me pak yndyrë, fibra, perime të freskëta, drithëra, fruta dhe ëmbëlsirë.

Shijoje çdo gjë të shëndetshme dhe pa kalori.

Bëj një takim pune duke ecur. Nëse je në telefon apo ulur me dikë nuk të ndihmon si e ecura, e cila të krijon mundësi të djegësh akoma kalori.

Latest Posts

Uthulla e molles dhe benefitet e saj per shendetin

Uthulla e molles ka me shume perdorime sesa vec ne gatim. Jeni gati te mesoni disa nga benefitet e saj? Me siguri keni lexuar disa herë...

Nese ndiqni keto hapa renia e peshes do te behet me e lehte

Deshironi qe renia e peshes te behet e lehte per tu arritur? Të humbasësh peshë nuk është një gjë aq e thjeshtë dhe e mirë...

Ja disa arsye qe tregojne se jeni me intelekt me te lart se te tjeret

Deshironi te dini nese keni nje intelekt me te lart se sa te tjeret rreth jush? Një ide gjeniale e papritur ose një supozim...

5 Ushqime te cilat ju ndihmojne per nje imunitet te fuqishem

Cilat jane 5 ushqime te cilat do ju ndihmojne te keni nje imuntet te fort? Karoten Kohët e fundit, shkencëtarët kanë zhvilluar interes të veçantë për...

Don't Miss

Quiz: Sa e ngjashme je me nënën tënde?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Quiz: Sa e rëndësishme je për miqtë e tu?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Quiz: Ditën e Shën Valentinit, do ta kaloni mirë apo keq?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Quiz: Sa të predispozuar jeni për të vuajtur nga ankthi?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Wonderland apo Onederland?

Çfarë më shumë se një festë me temë “Winter Wonderland’ do të kishte kuptim në dimër? Helena festoi 1-vjetorin në fillim të janarit, kur...