15.8 C
Albania
Monday, November 7, 2022

Does cinnamon milk help you sleep better?

Many people have a favorite "medicine" for every night before bed: a warm decaffeinated tea or some melatonin supplement. But juices containing milk and...

POSTIMET E REJA

Cilat jane ushqimet qe ju ndihmojne te keni floke te shendetshem

Deshironi te dini si te keni floke te shendetshem? Ky artikull është i përsosur për ju nëse vuani nga rënia e rritjes së flokëve apo...

Uthulla e molles dhe benefitet e saj per shendetin

Uthulla e molles ka me shume perdorime sesa vec ne gatim. Jeni gati te mesoni disa nga benefitet e saj? Me siguri keni lexuar disa herë...

Nese ndiqni keto hapa renia e peshes do te behet me e lehte

Deshironi qe renia e peshes te behet e lehte per tu arritur? Të humbasësh peshë nuk është një gjë aq e thjeshtë dhe e mirë...

Ja disa arsye qe tregojne se jeni me intelekt me te lart se te tjeret

Deshironi te dini nese keni nje intelekt me te lart se sa te tjeret rreth jush? Një ide gjeniale e papritur ose një supozim...

5 filmat më interesant Netflix qe mund ti shihni gjatë muajit gusht

Gushti është një periudhë kur kemi nevojë për sugjerime filmash më shumë se çdo here tjetër, pasi jemi pushim dhe mund te shohim plote movies ne Netflix Albania, dhe kemi plot kohe per ti ndjekur. Pushimet bëjnë që njerëzit të bashkohen dhe të shijojnë darkat e freskëta në shoqërimin e një filmi dhe ushqimeve të shijshme. Këtu keni disa sugjerime filmash që mund t’i gjeni këtë muaj në Netflix.

Netflix movies in Albania

1. “Inception” (2010)

Këtë gusht, një regjisorët më të mire është përsëri në internet dhe ne netflix movies albania. Po, “Inception” është një dramë e fuqishme për fajin dhe fuqinë e ideve. Bëhet fjalë për ndërthurjen midis katër rrafsheve të ndryshme të ekzistencës. “Inception” është një dëshmi e fuqisë së jashtëzakonshme të të ëndërruarit me sytë hapur.

2. “Beckett” (2021)

netflix albania

Thriller paranojak, me shije politike, për një turist amerikan të luajtur nga John David Washington, pushimet greke të të cilit ndërpriten nga një komplot i madh…

3.”Magnolia” (1999)

netflix movie

“Magnolia” është shumë, shumë gjëra, por para së gjithash është një film për njerëzit që luftojnë për të jetuar mbi dhimbjen e tyre. Aty është John C. Reilly si oficer Jim Kurring, i cili në mënyrë efektive e ka paraqitur veten si hero dhe narrator të një shfaqje policie joekzistente në mënyrë që t’u japë zë gjërave që nuk mund t’i pranojë…

“Magnolia” është një nënprodukt që pasqyronë çuditë e jetës reale. “Magnolia” është një film që ju shtrëngon pas vetes dhe mund t’ju tërheqë nga pothuajse çdo gjë. Shumë prej jush po e rishikoni për të disatën here.

4. “Edge of Seventeen” (2016)

netflix movies albania

Debutimi i mrekullueshëm i Kelly Fremon Craig Hailee Steinfeld, që luan rolin e Nadine-së shumëvuajtëse… vjen ne netflix

Por Nadine nuk përcaktohet nga vetë-keqardhja aq sa urrejtja ndaj vetes, dhe performanca fantastike e Steinfeld-it nuk e harron kurrë ndryshimin qe ajo arrin te beje.

“Të gjithë në botë janë aq të mjerë dhe të zbrazët sa unë,” deklaron ajo në një fragment të zërit sporadik të filmit, “ata thjesht pretendojnë se janë mirë.” Por askush nuk eshte aq mire sa duket vjen ne netflix vec per ju

4. “Catch me if you can” (2002)

netflix albania ciao

Kjo është histori e vërtetë e mashtruesit Frank Abagnale Jr. Rezultati është një përrallë e hidhur e falsifikimeve dhe familjeve që bashkohet me stilin e Stanley Donen, dhe sjell entuziazmin emocional të një melodrame.

Latest Posts

Cilat jane ushqimet qe ju ndihmojne te keni floke te shendetshem

Deshironi te dini si te keni floke te shendetshem? Ky artikull është i përsosur për ju nëse vuani nga rënia e rritjes së flokëve apo...

Uthulla e molles dhe benefitet e saj per shendetin

Uthulla e molles ka me shume perdorime sesa vec ne gatim. Jeni gati te mesoni disa nga benefitet e saj? Me siguri keni lexuar disa herë...

Nese ndiqni keto hapa renia e peshes do te behet me e lehte

Deshironi qe renia e peshes te behet e lehte per tu arritur? Të humbasësh peshë nuk është një gjë aq e thjeshtë dhe e mirë...

Ja disa arsye qe tregojne se jeni me intelekt me te lart se te tjeret

Deshironi te dini nese keni nje intelekt me te lart se sa te tjeret rreth jush? Një ide gjeniale e papritur ose një supozim...

Don't Miss

Quiz: Çfarë dhurate do të marrësh për Shën Valentin?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Quiz: Sa e ngjashme je me nënën tënde?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Quiz: Sa e rëndësishme je për miqtë e tu?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Quiz: Ditën e Shën Valentinit, do ta kaloni mirë apo keq?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Quiz: Sa të predispozuar jeni për të vuajtur nga ankthi?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter