15.7 C
Albania
Wednesday, September 29, 2021

Nuk ka si Shtëpia mesdhetare 0.0, Arjon Muarremi na zbulon instalacionin më të ri në Tiranë

Organizimet e ndryshme që grumbullojnë artistë të rinj, festivale e bienale me një numër të kufizuar spektatorësh, ndonjëherë duket sikur vijnë e ikin pa...

POSTIMET E REJA

Disa arsye perse nuk duhet te pini uje kur hani embelsira

Perse të mos pini ujë kur të hani embelsira me qumesht? Pirja e ujit gjatë ngrënies së embëlsirave arrin të rrisë në shkallë shumë...

Cfare duhet te beni per te pasur nje memorie te fort

Janë disa lloje memorie si për shembull, memoria e shkurter ose memories e gjate.Harresa eshte nje dukuri qe ndodh shpesh here me moshen Por...

Banania dhe vetite ushqyese te levores se saj

Banania është një frut shumë i zakonshëm që hahet në të gjithë botën. Vlera e tyre ushqyese është gjithashtu e lartë që përmban vitamina...

Shkaterrohen qindra shtepi nga shperthimi i vullkanit ne Spanje

Shpërthimi i vullkanit në La Palma në Ishujt Kanarie, në Spanjë ka shkatërruar shtëpitë. Gjithashtu dhe ka detyruar rreth 5,500 banorë të evakuohen. Nje ngjarje...

Wonderland apo Onederland?

Çfarë më shumë se një festë me temë “Winter Wonderland’ do të kishte kuptim në dimër? Helena festoi 1-vjetorin në fillim të janarit, kur 2020-a sapo kishte hyrë. Një festë e mbushur me dëborë, por edhe me shumë ngrohtësi në një Wonderland, që me rastin e 1-vjetorit të vogëlushes u quajt Onederland (one-një). Helena’s Onederland është nga ato festa që të bën të ëndërrosh, që të bën të të duket se je shkëputur nga realiteti dhe të bën të jetosh ëndrrat e fëmijërisë. Një festë aq e ëmbël, sa vetë Helena!

Një ambient i kuruar me shumë kujdes nga Class Events, mirëpriti shumë vogëlushë dhe të rritur që festuan së bashku me Helenën e vogël dhe prindërit e saj.

Sigurisht ngjyra që mbizotëroi në dekorin e festës ishte e bardha, me detaje të argjendta dhe ngjyrë rozë. Gjithçka të krijonte idenë e një qyteti të mbushur me borë, sepse i gjithë ambienti u shndërrua për t’u dukur i tillë. Ëmbëlsirat e mbushura me xixa ishin në forma shtëpish, pemësh, flokësh dëbore apo në formën e një plaku prej dëbore. Po ashtu, disa sfera kristali ia shtonin magjinë dekorit.

Për të realizuar këndin e fotove u përdor një strukturë e bardhë me 3 harqe dhe në qendër u shkrua me pasqyrë “Helena’s Onederland”. Photobooth-i u dekorua me një kompozim të rrallë, që përfshinte një miksim lulesh, tullumbacesh dhe fijesh argjendi. Kompozimet e luleve ishin në ngjyrë të bardhë dhe blush pink, tullumbacet po ashtu u përdorën në të njëjtat ngjyra. Tavolinat e ëmbëlsirave ishte transparente, gjë që theksonte më shumë të preferuarat e fëmijëve – ëmbëlsirat e bukura dhe njëkohësisht shumë të shijshme.

Tavolinës së fëmijëve iu kushtua rëndësi e veçantë. Për dekorin e saj u përdor pambuk që të krijonte idenë e borës dhe një miniled i ndërthurur që ia shtonte magjinë tavolinës së të vegjëlve. Në sotopjatat e fëmijëve u vendosën ëmbëlsira, ndërsa ato të të rriturve u personalizuan me nga një gjysmëhënë pasqyrë, ku shkruhej Helena. Tavolina e të rriturve u dekorua me lule natyrale të bardha, që u vendosën në qendër.

Gjithçka dukej magjike në Onederlandin e Helenës së vogël.

Fotot: Class Photography
Mund të kontaktoni me Class Events duke klikuar këtu ose në numrin e telefonit:
+355 69 60 82 858
Për të shfletuar portofolin e eventeve klikoni në www.classbyav.com

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Latest Posts

Disa arsye perse nuk duhet te pini uje kur hani embelsira

Perse të mos pini ujë kur të hani embelsira me qumesht? Pirja e ujit gjatë ngrënies së embëlsirave arrin të rrisë në shkallë shumë...

Cfare duhet te beni per te pasur nje memorie te fort

Janë disa lloje memorie si për shembull, memoria e shkurter ose memories e gjate.Harresa eshte nje dukuri qe ndodh shpesh here me moshen Por...

Banania dhe vetite ushqyese te levores se saj

Banania është një frut shumë i zakonshëm që hahet në të gjithë botën. Vlera e tyre ushqyese është gjithashtu e lartë që përmban vitamina...

Shkaterrohen qindra shtepi nga shperthimi i vullkanit ne Spanje

Shpërthimi i vullkanit në La Palma në Ishujt Kanarie, në Spanjë ka shkatërruar shtëpitë. Gjithashtu dhe ka detyruar rreth 5,500 banorë të evakuohen. Nje ngjarje...

Don't Miss

Wonderland apo Onederland?

Çfarë më shumë se një festë me temë “Winter Wonderland’ do të kishte kuptim në dimër? Helena festoi 1-vjetorin në fillim të janarit, kur...

Pse të gjithë e festojnë ditëlindjen e parë të fëmijës, kur ai s’do të mbajë mend asgjë?

A ka gëzim më të madh në jetë se lindja e një fëmije? Për ata që janë bërë prindër dhe e kanë provuar atë...

Në thellësinë e detit për ditëlindjen e Seadit

Për 3-vjetorin e Seadit prindërit e tij dëshironin t’i ftonin të afërmit në një festë në thellësi të detit. Class Events krijoi detin në...

Karnavalet për Sarën dhe Ledionin, erdhën para kohe – me rastin e ditëlindjes së Romanit

Për Sarën dhe Ledionin erdhën karnavalet! Madje, mund të themi që karnavale më të ëmbla se këto nuk kemi parë ndonjëherë. Çfarë na shkon në...

Udhëtimi i parë rreth diellit për të voglën Sol

Ka shpesh diskutime nëse 1-vjetori duhet festuar apo jo. Në fakt, 1-vjetori është një festë shumë e rëndësishme për fëmijën, edhe pse ai nuk...