20.5 C
Albania
Thursday, November 10, 2022

Does cinnamon milk help you sleep better?

Many people have a favorite "medicine" for every night before bed: a warm decaffeinated tea or some melatonin supplement. But juices containing milk and...

POSTIMET E REJA

Cilat jane ushqimet qe ju ndihmojne te keni floke te shendetshem

Deshironi te dini si te keni floke te shendetshem? Ky artikull është i përsosur për ju nëse vuani nga rënia e rritjes së flokëve apo...

Uthulla e molles dhe benefitet e saj per shendetin

Uthulla e molles ka me shume perdorime sesa vec ne gatim. Jeni gati te mesoni disa nga benefitet e saj? Me siguri keni lexuar disa herë...

Nese ndiqni keto hapa renia e peshes do te behet me e lehte

Deshironi qe renia e peshes te behet e lehte per tu arritur? Të humbasësh peshë nuk është një gjë aq e thjeshtë dhe e mirë...

Ja disa arsye qe tregojne se jeni me intelekt me te lart se te tjeret

Deshironi te dini nese keni nje intelekt me te lart se sa te tjeret rreth jush? Një ide gjeniale e papritur ose një supozim...

Kengetarja shqiptare Dua Lipa perfundon ne gjyq

Dua Lipa kengetarja me fame boterore e cila u be e njohur me kengen New Rules është hedhur në gjyq për shkak se ka publikuar në Instagram një foto të saj të bërë nga paparacët.

Këngëtarja e postoi fotografinë më 7 shkurt të vitit 2019.

Në imazh ajo shfaqej duke pritur në radhë në aeroport me biletë dhe pasaportë në dorë. Ndërsa mban një kapelë të madhe.

Integral Images ngriti padi kundër këngëtares Dua Lipa

duke thënë se ajo përfitoi nga postimi i imazhit pasi Instagrami i saj është në thelb një mjet marketingu për karrierën e saj.

Dokumentet e gjykatës amerikane thonë se llogaria e saj në IG është “monetarizuar dhe ka përmbajtje të krijuar për të grumbulluar ndjekës.

Të cilët drejtohen, përmes linkeve dhe / ose reklamave.

Të konsumojnë dhe blejnë përmbajtjen e saj”. Dokumentet gjithashtu thonë se Dua Lipa e ndau foton me ndjekësit e saj “pa leje.

Ose autorizim” dhe “me vetëdije” e postoi atë pa miratim. Por jo te gjithe mendojne keshtu. Pasi Dua Lipa eshte shume e dashur nga nje publik i gjere dhe nderkombetar.

dua lipa new rules on instagram

Integral Images po kërkon 150,000 dollarë dëmshpërblim. Për më tepër, kompania po kërkon që shpenzimet ligjore.

Të mbulohen dhe dëshiron një urdhër që do ta ndalonte Dua-n të kryente sërish shkelje te tilla.

Integral mori të drejtat e autorit për imazhet më 20 shkurt 2021, më shumë se dy vjet pasi Dua Lipa pubikoi imazhin.

Kjo nuk është hera e parë që një personazh i famshëm publikon një foto paparacësh pa leje dhe paditet. Nje gje kjo shume e zakonshme ne boten e vipave.

Diçka e tillë i ka ndodhur Gigi Hadid, Liam Hemsworth, Khloé Kardashian, Ariana Grande, Justin Bieber dhe Jennifer Lopez.

Gjithashtu Dua Lipa eshte nje person shume i ndjekur ne instagram pas publikimit te kenges se saj New Rules.

Latest Posts

Cilat jane ushqimet qe ju ndihmojne te keni floke te shendetshem

Deshironi te dini si te keni floke te shendetshem? Ky artikull është i përsosur për ju nëse vuani nga rënia e rritjes së flokëve apo...

Uthulla e molles dhe benefitet e saj per shendetin

Uthulla e molles ka me shume perdorime sesa vec ne gatim. Jeni gati te mesoni disa nga benefitet e saj? Me siguri keni lexuar disa herë...

Nese ndiqni keto hapa renia e peshes do te behet me e lehte

Deshironi qe renia e peshes te behet e lehte per tu arritur? Të humbasësh peshë nuk është një gjë aq e thjeshtë dhe e mirë...

Ja disa arsye qe tregojne se jeni me intelekt me te lart se te tjeret

Deshironi te dini nese keni nje intelekt me te lart se sa te tjeret rreth jush? Një ide gjeniale e papritur ose një supozim...

Don't Miss

Quiz: Çfarë dhurate do të marrësh për Shën Valentin?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Quiz: Sa e ngjashme je me nënën tënde?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Quiz: Sa e rëndësishme je për miqtë e tu?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Quiz: Ditën e Shën Valentinit, do ta kaloni mirë apo keq?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Quiz: Sa të predispozuar jeni për të vuajtur nga ankthi?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter