11.1 C
Albania
Tuesday, April 4, 2023
spot_imgspot_img

POSTIMET E REJA

Kush eshte periudha me e mire per depilim

Kush eshte periudha me e mire per depilim me dyll dhe rregullat qe duhet te ndiqni per te eleminuar dhimbjet.

Ekspertët e bukurisë thonë se heqja e qimeve të këmbës ose depilim me dyll duhet të bëhet para se të flini. Kjo për shkak se kur flemë, këmbët tona nxehen dhe bymehen, që do të thotë se qimet e vogla të cilat keni harruar t’i hiqni, rikthehen në gjëndrat e tyre dhe janë më pak të dukshme.

Kjo do të thotë se kur zgjoheni në mëngjes, këmbët do t’i keni shumë më të buta dhe më joshëse.

per depilim me dyll

Por, nëse përfundoni duke i hequr qimet në mëngjes, atëherë kur dilni jashtë, temperaturat e freskëta do të shkaktojë pore dhe lëkura do të ngushtohet, që do të thotë se qimet e ‘harruara’ do të jenë shumë më të dukshme.

Te gjithe femrat i urrejne pikat e kuqe ne lekuren e tyre. Mos te flasim per lekuren e irrutuar dhe qe ju shkakton bezdisje ne cdo moment.

Pra, nese deshironi te keni nje lekure te paster dhe te bute. Atehere ju perhere duhet te depiloheni ne darke dhe jo gjate dites.

koha me e mire per depilim me dyll

Gjithashtu pas depilimi me dyll, nese deshironi ju mund te vendosni nje krem per qetesimin dhe butesine e lekures suaj. Perhere rekomandohen kremrat te cilet ne perberjen e tyre kane aloe vera.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss