20.5 C
Albania
Thursday, November 10, 2022

Does cinnamon milk help you sleep better?

Many people have a favorite "medicine" for every night before bed: a warm decaffeinated tea or some melatonin supplement. But juices containing milk and...

POSTIMET E REJA

Cilat jane ushqimet qe ju ndihmojne te keni floke te shendetshem

Deshironi te dini si te keni floke te shendetshem? Ky artikull është i përsosur për ju nëse vuani nga rënia e rritjes së flokëve apo...

Uthulla e molles dhe benefitet e saj per shendetin

Uthulla e molles ka me shume perdorime sesa vec ne gatim. Jeni gati te mesoni disa nga benefitet e saj? Me siguri keni lexuar disa herë...

Nese ndiqni keto hapa renia e peshes do te behet me e lehte

Deshironi qe renia e peshes te behet e lehte per tu arritur? Të humbasësh peshë nuk është një gjë aq e thjeshtë dhe e mirë...

Ja disa arsye qe tregojne se jeni me intelekt me te lart se te tjeret

Deshironi te dini nese keni nje intelekt me te lart se sa te tjeret rreth jush? Një ide gjeniale e papritur ose një supozim...

Lulet dhe bimet ne shtepi – Si te kujdeseni kur shkoni me pushime

Kujdesi per lulet nderkohe qe shkoni me pushime

Erdhi periudha e veres dhe ju do te largoheni nga shtepia per te shkuar me pushime ne jug bashke me familjen tuaj? Por lulet ne shtepi kerkojne vemendjen dhe kujdesin tuaj cdo dite? Si te kujdesemi per lulet qe keni ne shtepi

Vera eshte e gjate dhe deti, mali po presin per ju qe te kaloni aventuren tuaj te rradhes? Por shtepia juaj eshte e mbushur plote me lule. Dhe gjithashtu cdo bime tjeter per te cilen ju kujdeseni cdo dite. 

Si te kujdesemi per lulet ne shtepi?

Deshironi te dini sesi zgjidhet ky problem? 

Ne do ju tregojme menyren me perfekte. 

Ujitja e luleve eshte dicka qe eshte e domosdoshme per mbijetesen e luleve. 

Si duhet të veproni që të kaloni pushime më të qeta? Pasi lulet ne shtepi duan nje kujdes te perditshem?

Hapi i pare eshte  t’i transferojmë vazot në një vend të ballkonit apo verandës ku nuk bie shume dielli, pothuajse fare. Sa më pak diell të ketë, aq më ngadalë do të avullojë lagështia nga dheu.

Gjithashtu diten qe ju do te largoheni nga shtepia. Do te ishte mire nese i vadisni lulet tuaja dhe njehere per here te fundit.

lulet ne shtepi dhe kujdesi i tyre

Nëse pushimet tuaja do të zgjasin 7 deri në 10 ditë, disa nga alternativat që keni për të mbajtur bimët në lagështinë e duhur janë këto.

Perhere nese nuk keni dike qe mund te kujdeset per to ne momente qe ju do te largoheni per pushime.

Menyre e thjeshte dhe efikase

Ju duhet te mbushni disa bidona plastikë dhe te mbyllni kapakun e tyre lirshëm. Ose hapni disa vrima te vogla në të. Më pas vendosini bidonat të kthyer për mbrapsht në brendësi të vazos. Domethene ne dheun qe vazoja permban.

Lulet ne shtepi deshirojne nje kujdes te perditshem qe te jene ne formen e tyre me te mire.

Gjithashtu nese nuk e dinit neper dyqanet e luleve ka dhe disa lloj xhelash apostafat per te ruajtur me gjate lageshine e luleve.

Kjo do te ishte gjithashtu nje ndihme e madhe kur ju vendosni te largoheni nga shtepia per pushime per dish dite.

Ciao alInformacion per perditshmerine tuaj !

Latest Posts

Cilat jane ushqimet qe ju ndihmojne te keni floke te shendetshem

Deshironi te dini si te keni floke te shendetshem? Ky artikull është i përsosur për ju nëse vuani nga rënia e rritjes së flokëve apo...

Uthulla e molles dhe benefitet e saj per shendetin

Uthulla e molles ka me shume perdorime sesa vec ne gatim. Jeni gati te mesoni disa nga benefitet e saj? Me siguri keni lexuar disa herë...

Nese ndiqni keto hapa renia e peshes do te behet me e lehte

Deshironi qe renia e peshes te behet e lehte per tu arritur? Të humbasësh peshë nuk është një gjë aq e thjeshtë dhe e mirë...

Ja disa arsye qe tregojne se jeni me intelekt me te lart se te tjeret

Deshironi te dini nese keni nje intelekt me te lart se sa te tjeret rreth jush? Një ide gjeniale e papritur ose një supozim...

Don't Miss

Quiz: Çfarë dhurate do të marrësh për Shën Valentin?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Quiz: Sa e ngjashme je me nënën tënde?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Quiz: Sa e rëndësishme je për miqtë e tu?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Quiz: Ditën e Shën Valentinit, do ta kaloni mirë apo keq?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Quiz: Sa të predispozuar jeni për të vuajtur nga ankthi?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter