11.9 C
Albania
Wednesday, March 8, 2023

Does cinnamon milk help you sleep better?

Many people have a favorite "medicine" for every night before bed: a warm decaffeinated tea or some melatonin supplement. But juices containing milk and...
Home Travel

Travel

Shkaterrohen qindra shtepi nga shperthimi i vullkanit ne Spanje

Shpërthimi i vullkanit në La Palma në Ishujt Kanarie, në Spanjë ka shkatërruar shtëpitë. Gjithashtu dhe ka detyruar rreth 5,500 banorë të evakuohen. Nje ngjarje...

Lulet dhe bimet ne shtepi – Si te kujdeseni kur shkoni me pushime

Kujdesi per lulet nderkohe qe shkoni me pushime Erdhi periudha e veres dhe ju do te largoheni nga shtepia per te shkuar me pushime...

Qyteti i 1001 dritareve historia e tij – Berati qytet Multikulturor

Historia e nje qyteti i cili quhet ndryshe Berati i 1001 dritareve i cili nis nga një legjendë dashurie. Vëllezërit Tomorr dhe Shpirag luftuan me...

Jeni në jug me pushime? Mos i humbni keto vende mahnitese

Në këto ditë të nxehta gushti, pothuaj të gjithë janë zhvendosur në jug  aty ku freskia, uji, natyra, jane vende mahnitese ne bote. Megjithatë, nuk...

Parfumet e pranverës – stina kur bota merr tjeter ngjyre

Parfumet e pranveres jane aromat ndjellese te tokes ne siten e rifillimit te jetes. Stina kur bota merr nje tjeter ngjyre, gjithcka fillon te...

Ky renditet si vendi më i lumtur në botë

Vendi me i lumtur  ne bote per te katertin vit radhazi eshte shpallur Finlanda Vendi me i lumtur ne bote emerohet në një raport...

Must Read

Quiz: Çfarë dhurate do të marrësh për Shën Valentin?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Quiz: Sa e ngjashme je me nënën tënde?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Quiz: Sa e rëndësishme je për miqtë e tu?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter