10.1 C
Albania
Monday, April 3, 2023
spot_imgspot_img

POSTIMET E REJA

Cila jane ngjyrat dhe numrat me fat ne Horoskop, zbuloni sekretet e shenjes suaj

Horoskopi tashme eshte bere pjese e pandare e jetes dhe cdo dite ne jemi te intersuar se cfare ka rezervuar yjesia per ne. Si do te jete humori jone, dita, puna, shoqeria, paraja. Por ne jemi gjithashtu te priur te dime se cilat jane gjerat me fat ne shenje dhe cfare na hyne ne ndihme ne nga horoskopi. Karakteristikat qe na vecojne dhe te perbashketat qe ne gjejme me personat qe na rethojne. 

Kete here, astrologia Meri Shehu, nga programi “Rudina”, ka folur per 2 karakteristikat, ngjyrat qe i karakterizon dhe numrat e fatit per secilen shenje te horoskopit. Duke na terhequr vemendjen se cfare jan gjerat qe na personalizojne dhe na indetifikojne me se miri.

Numrat dhe ngjyrat per shenjat e para


Dashi: Ngjyra eshte nje energji per ata. Per personat nen shenjen e dashit duan qe me ngjyren e tyre te tregojne aparencen. Per shembull te gjithe perfaqesuesit e Dashit duan te bien ne sy, keshtu qe ngjyrat e ndezura, e kuqja, portokallia, ngjyrat e hapura me shkelqim eshte nje gje qe e tregojne veten e tyre. Ata kane shume vetebesim dhe ngjyrat e ndezuara tregojne sigurine etyre dhe vendosshmerin e larte.

Karakteristikat me te spikatura të Dashit jane energjia, kokefortesia, siguria dhe nervi. Numrat me me fat per kete shenje jane: 1, 10, 19, 28.
Demi: Jane delikate dhe të fuqishem ne te njejten kohe. Keta persona perballojne mire debatin dhe situatat. Ngjyra e preferuar e tyre eshte jeshilja, sepse eshte shenja e tokes.


Karakteristikat e Demit jane shume kokeforte, urrejne te marrin urdhera dhe tju bejne moral. Ata jane shume te ndjeshem dhe preken lehte. Numrat karakteristike me fat per ta jane: 2, 11, 20, 29.
Binjaket: Tre karakteristikat e Binjakëve jane inteligjenca, komunikimi dhe paqendrueshmeria, personaiteti i shumefishte dhe jo bindes. Por gjithashtu janë të lindur per te qene detektive, emocionohen lehte dhe kane kompleks ndenjash. Personat nen kete shenje bejne shume për shoqërine.
Numrat me fat jane 3 ,12, 21, 30 dhe ngjyra e preferuar dhe qe i vecon  eshte e verdha.
Gaforret: Tre karakteristikat e Gaforreve jane te ndjeshme, te ngrohta por dhe familjare. Si guacka, funksionon mire ne nje ambient te caktuar. Ata kane habitatin e tyre komforte dhe te rehatshme. Ngjyra e preferuar e tyre eshte bluja, grija dhe blu elektrik ne disa momente te vecanta dhe domethenese.
Numrat me me fat per Gaforren janë 4 ,13, 22, 31.

Luani: Luanet jane shenja e krijimit,e dashurise, e argetimit, e festes, e adhurimit, e guximit, e kokefortesise , e vmendjes. Ngjyra e tyre e preferuar është ajo e floririt dhe ngjyra e argjendit. Duan te jene te parezistueshem dhe unik si keto ngjyra. Keto ngjyra tregojne per shkeqimin dhe bazen e forte qe i karakterizon ata. Karakteristikat e Luanit jane: Nuk dine te kerkojne falje, nuk e ulin koken kurre dhe e kane zemren e mire.
Numrat më me fat jane 5, 14, 23.
Virgjeresha: Eshte shenje e produktivitetit, karakteristikat e kësaj shenje janë: Nëse zihet me ty, nuk të flet me kurre, jane shume sociale me njerezit dhe kane ambicie. Ata jane njerez disi te fiksuar me rregullin edhe orare. Personat ne kete shenje jane te sinqerte dhe miqe shume te mire. Pelqen ngjyrat e tokes, grine, kafe, blu, violete. Me keto ngjyra tregojne se jane te qendrushem dhe me kembe ne toke.
Numrat më me fat jane 6, 16 dhe 24.  Keto numra me fat i japin nje karakteristike tjeter, dashurine dhe harmonine.

Pjesa e dyte per numrat dhe ngjyrat me fat per scilen shenje


Peshoret: Janë shenja e bashkepunimit, e marredhenieve te qendrueshme dhe te siguta, e komunikimit me te tjeret dhe jane shenja qe duan te marrin mendimin e te tjereve. Jane te drejte, jane shume diplomate dhe jane te rrepte.
Ngjyra me e pelqyer eshte roza, e kalter, jeshile e lehte.  Numrat me me fat jane 7, 16 dhe 25.
Akrepi: Kane karakter te forte, jane antagoniste, te eger, duan gjera me aventura dhe te rrezikshme, vjen ne sfida shume te rendesishme. Jane misterioze, nuk pranojnë kritika dhe jane te dashur e te sjellshem. perjetojne ndenja te fuqishme.
Ngjyra që preferojne jane bluja, e zeza, grija, vishnja. Numrat me fat jane 18, 17 dhe 26.
Shigjetaret: Ka te preferuar ngjyren portokalli. Karakteristikat e tyre janë: Nuk jane te qendrueshem, jane optimiste dhe kembengules. Jane njerez qe sjellin ndryshimin, filozofi te reja, udhetime, kontakte, festa etj. Personat ne kete shenje jane te shume te gezueshem dhe pozitiv. Mund të veshin dhe ngjyren vishnje, të kuqen dhe rozen.Numrat me me fat jane 9, 18, 27.


Bricjapet: Kemi te bejme me njerez serioze, duan te jene ne qender te punes, pushtetit. Jane njerez shum te vendosur dhe kokeforte. Janë shumë optimist, urrejne papergjegjshmerine dhe veprojne gjithmone me logjike. Keta personat jane te zgjuar dhe shume efektiv. Cdo njeiu i duhet nje bricjap ne jete.
Pelqejne ngjyren kafe te erret, gri e erret, e zeze, preferojne ngjyrat shik. Shfaqin elegancen dhe kalsiken. Numrat me me fat jane 1 dhe 10.

Shenjat e fundit ne astrologji


Ujoret: Janë një nga shenjat me te perparuara, ose më moderne dhe shenja që kombinon shumë ngjyra dhe sjell moden. Mund te luaje me ngjyra moderne, ngjyrën blu elektrik, violet.
Karakteristikat, i dine shume mire kufijte e tyre, jane te ftohte, i respektojne shume te tjeret. Keta jane njerez qe dine fare mire te ndertojne boten e tyre dhe menaxhojen shume mire gjerat. Numrat me me fat jane 2 dhe 11.
Peshqit: Janë shenja me romantike, me ekzotike, mund te lozim me ngjyrat roze, me fantazine, me enderrimet. Jane shume enderrimtare, ndihmojne shumë te tjeret dhe jane punetore. Jane njereze m eplane dhe duan shume gjera njekohesishte. Ata besojne te perfektja.
Numrat më me fat janë 1 dhe 12.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss