18.7 C
Albania
Tuesday, September 28, 2021

Nuk ka si Shtëpia mesdhetare 0.0, Arjon Muarremi na zbulon instalacionin më të ri në Tiranë

Organizimet e ndryshme që grumbullojnë artistë të rinj, festivale e bienale me një numër të kufizuar spektatorësh, ndonjëherë duket sikur vijnë e ikin pa...

POSTIMET E REJA

Disa arsye perse nuk duhet te pini uje kur hani embelsira

Perse të mos pini ujë kur të hani embelsira me qumesht? Pirja e ujit gjatë ngrënies së embëlsirave arrin të rrisë në shkallë shumë...

Cfare duhet te beni per te pasur nje memorie te fort

Janë disa lloje memorie si për shembull, memoria e shkurter ose memories e gjate.Harresa eshte nje dukuri qe ndodh shpesh here me moshen Por...

Banania dhe vetite ushqyese te levores se saj

Banania është një frut shumë i zakonshëm që hahet në të gjithë botën. Vlera e tyre ushqyese është gjithashtu e lartë që përmban vitamina...

Shkaterrohen qindra shtepi nga shperthimi i vullkanit ne Spanje

Shpërthimi i vullkanit në La Palma në Ishujt Kanarie, në Spanjë ka shkatërruar shtëpitë. Gjithashtu dhe ka detyruar rreth 5,500 banorë të evakuohen. Nje ngjarje...

Udhëtimi i parë rreth diellit për të voglën Sol

Ka shpesh diskutime nëse 1-vjetori duhet festuar apo jo. Në fakt, 1-vjetori është një festë shumë e rëndësishme për fëmijën, edhe pse ai nuk kupton gjë. Por, në kohën që jetojmë kujtimet memorizohen përmes fotografive e videove, që të vegjlit mund t’i shikojnë kur të rriten dhe të kenë një portretizim të bukur të një feste aq speciale për ta, por edhe për prindërit e të afërmit.

Vogëlushja Sol, e cila festoi ditëlindjen e saj të parë me Class Events, do të ketë një kujtim shumë të bukur në albumin e fotografive kur të rritet. Sol do të thotë diell, prandaj festa u ideua nga arkitektet e Class Events me temën e një udhëtimi rreth diellit.

Ngjyrat që mbizotëronin ishin e verdha, roza dhe e bardha. Në këndin e fotove u vendos një instalacion tullumbacesh që të krijonte përshtypjen e një balone me ngjyrat e diellit dhe disa tullumbace të bardha rreth saj mbushnin tavanin dhe të jepnin idenë e reve.

Brenda balonës qëndronte një tortë në formën e valixhes, sepse një valixhe nuk mund të mungojë kurrë në një udhëtim.

Edhe në tavolinën e të ftuarve u vendosën instalacione në formën e balonave në ngjyrë rozë, të dekoruara me flutura dhe tulipanë e trëndafila rozë, të bardhë dhe të verdhë.

Mbi sotopjatat e bardha me kontur gold u vendosën kartolina me balona letre me një macaroon në formë dielli.

Një kanavacë me foton e Sol në mes të një dielli qëndronte mes reve të tullumbaceve.

Në krah të saj ishte një kënd shënimesh, ku në disa letra të verdha në formën e diellit, të ftuarit mund të shkruanin diçka për vogëlushen Sol, e cila kur të rritet edhe pak mund të lexojë urimet e njerëzve të dashur që kanë qenë pranë saj dhe i kanë dedikuar fjalë të bukura në një event kaq të bukur sa 1-vjetori.

Nëse dëshironi të lini një takim me menaxheret e Class Events mund t’i kontaktoni në numrin e telefonit:
+355 69 60 82 858
Ose mund të plotësoni formularin praktik duke klikuar këtu.
Për të shfletuar portofolin e eventeve klikoni në www.classbyav.com

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Latest Posts

Disa arsye perse nuk duhet te pini uje kur hani embelsira

Perse të mos pini ujë kur të hani embelsira me qumesht? Pirja e ujit gjatë ngrënies së embëlsirave arrin të rrisë në shkallë shumë...

Cfare duhet te beni per te pasur nje memorie te fort

Janë disa lloje memorie si për shembull, memoria e shkurter ose memories e gjate.Harresa eshte nje dukuri qe ndodh shpesh here me moshen Por...

Banania dhe vetite ushqyese te levores se saj

Banania është një frut shumë i zakonshëm që hahet në të gjithë botën. Vlera e tyre ushqyese është gjithashtu e lartë që përmban vitamina...

Shkaterrohen qindra shtepi nga shperthimi i vullkanit ne Spanje

Shpërthimi i vullkanit në La Palma në Ishujt Kanarie, në Spanjë ka shkatërruar shtëpitë. Gjithashtu dhe ka detyruar rreth 5,500 banorë të evakuohen. Nje ngjarje...

Don't Miss

Wonderland apo Onederland?

Çfarë më shumë se një festë me temë “Winter Wonderland’ do të kishte kuptim në dimër? Helena festoi 1-vjetorin në fillim të janarit, kur...

Pse të gjithë e festojnë ditëlindjen e parë të fëmijës, kur ai s’do të mbajë mend asgjë?

A ka gëzim më të madh në jetë se lindja e një fëmije? Për ata që janë bërë prindër dhe e kanë provuar atë...

Në thellësinë e detit për ditëlindjen e Seadit

Për 3-vjetorin e Seadit prindërit e tij dëshironin t’i ftonin të afërmit në një festë në thellësi të detit. Class Events krijoi detin në...

Karnavalet për Sarën dhe Ledionin, erdhën para kohe – me rastin e ditëlindjes së Romanit

Për Sarën dhe Ledionin erdhën karnavalet! Madje, mund të themi që karnavale më të ëmbla se këto nuk kemi parë ndonjëherë. Çfarë na shkon në...

Udhëtimi i parë rreth diellit për të voglën Sol

Ka shpesh diskutime nëse 1-vjetori duhet festuar apo jo. Në fakt, 1-vjetori është një festë shumë e rëndësishme për fëmijën, edhe pse ai nuk...