14.7 C
Albania
Saturday, October 2, 2021

Does cinnamon milk help you sleep better?

Many people have a favorite "medicine" for every night before bed: a warm decaffeinated tea or some melatonin supplement. But juices containing milk and...

POSTIMET E REJA

Cilat jane ushqimet qe ju ndihmojne te keni floke te shendetshem

Deshironi te dini si te keni floke te shendetshem? Ky artikull është i përsosur për ju nëse vuani nga rënia e rritjes së flokëve apo...

Uthulla e molles dhe benefitet e saj per shendetin

Uthulla e molles ka me shume perdorime sesa vec ne gatim. Jeni gati te mesoni disa nga benefitet e saj? Me siguri keni lexuar disa herë...

Nese ndiqni keto hapa renia e peshes do te behet me e lehte

Deshironi qe renia e peshes te behet e lehte per tu arritur? Të humbasësh peshë nuk është një gjë aq e thjeshtë dhe e mirë...

Ja disa arsye qe tregojne se jeni me intelekt me te lart se te tjeret

Deshironi te dini nese keni nje intelekt me te lart se sa te tjeret rreth jush? Një ide gjeniale e papritur ose një supozim...

Karnavalet për Sarën dhe Ledionin, erdhën para kohe – me rastin e ditëlindjes së Romanit

Për Sarën dhe Ledionin erdhën karnavalet! Madje, mund të themi që karnavale më të ëmbla se këto nuk kemi parë ndonjëherë.

Çfarë na shkon në mendje kur mendojmë për karnavalet? Shumë ngjyra, shumë lojëra, shumë ushqime dhe mbi të gjitha, shumë argëtim. Kështu ishin edhe karnavalet e Romanit që bënë bashkë shumë fëmijë që patën fatin të argëtoheshin mes lojërave dhe muzikës së tyre të preferuar.

Çdo cep i ambientit u mbush me tullumbace e flamuj shumëngjyrësh, si dhe me disa stenda ëmbëlsirash. Askush nuk mund t’u rezistonte akulloreve, cupcakes, donuts, çokollatave, karameleve, tortave dhe të gjitha llojeve të ëmbëlsirave të preferuara të fëmijëve. Dukej si një botë e krijuar enkas për ta.

Kishte gjithashtu shumë pije, për të vegjlit, por edhe për të rriturit që ishin të pranishëm në festë.

Kishte pafund mundësi lojërash, duke filluar nga kanavacat, ku fëmijët mund të pikturonin, te loja twist, rodeo, animatorë e gjithçka tjetër që fëmijët të ndiheshin sikur ndodheshin vërtet në karnavale.

Ndërsa në një kënd, qëndronte gardhi me kafshët e preferuara të fëmijëve, për të cilat ata mund të kujdeseshin dhe të kalonin pak kohë duke luajtur.

Në tavolinën e drunjtë kishte sërish ëmbëlsira, ndërsa karriget u personalizuan me temën e festës “Roman’s Carnival”.

Mund ta imagjinojmë sa u argëtuan fëmijët në një botë kaq të ëmbël dhe të bukur sa kjo. Ah, duket se po aq shumë u argëtua edhe teze Lori… Kjo video flet vetë!

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Latest Posts

Cilat jane ushqimet qe ju ndihmojne te keni floke te shendetshem

Deshironi te dini si te keni floke te shendetshem? Ky artikull është i përsosur për ju nëse vuani nga rënia e rritjes së flokëve apo...

Uthulla e molles dhe benefitet e saj per shendetin

Uthulla e molles ka me shume perdorime sesa vec ne gatim. Jeni gati te mesoni disa nga benefitet e saj? Me siguri keni lexuar disa herë...

Nese ndiqni keto hapa renia e peshes do te behet me e lehte

Deshironi qe renia e peshes te behet e lehte per tu arritur? Të humbasësh peshë nuk është një gjë aq e thjeshtë dhe e mirë...

Ja disa arsye qe tregojne se jeni me intelekt me te lart se te tjeret

Deshironi te dini nese keni nje intelekt me te lart se sa te tjeret rreth jush? Një ide gjeniale e papritur ose një supozim...

Don't Miss

Quiz: Çfarë dhurate do të marrësh për Shën Valentin?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Quiz: Sa e ngjashme je me nënën tënde?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Quiz: Sa e rëndësishme je për miqtë e tu?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Quiz: Ditën e Shën Valentinit, do ta kaloni mirë apo keq?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter

Quiz: Sa të predispozuar jeni për të vuajtur nga ankthi?

AddThis Sharing ButtonsShare to WhatsAppWhatsAppShare to ViberViberShare to FacebookFacebookShare to PinterestPinterestShare to TwitterTwitter